A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Вилківський заклад загальної середньої освіти №2 Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області

Історична довідка

1. Вилківський навчально – виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей” – це „Школа сприяння здоров’ю – Школа ефективного розвитку компетентної творчої особистості”.

2. Школу засновано в 1971 році. В 2001 році школа набула статус – НВК „Вилківська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей”.

3. У навчальний комплекс входять:
- ліцей технологічного, біолого – хімічного профілю;
- загальноосвітня школа;
- очно – заочна школа;
- центр довузівської підготовки учнів випускних класів – філія центру довузівської підготовки Одеської академії холоду.
Навчання відбувається українською та російською мовами. Вивчаються дві іноземні мови: англійська мова та французька.

4. НВК працює в умовах малого міста, тому педагогічний колектив прагнув віднайти сучасні підходи, технології, форми роботи, щоб створити дієву модель навчально – виховного комплексу. Внаслідок напружених пошуків створена модель „Школи сприяння здоров’ю – Школи ефективного розвитку компетентної творчої особистості” навчально – виховного комплексу.
Провідна ідея Школи ефективного розвитку компетентної творчої особистості - це створення:
• позитивного навчально –виховного та соціокультурного середовища;
• унікальної моделі природоохоронного і екологічного навчання і виховання (за експериментом).

5. В.О.Сухомлинський говорив: «Школа стає справжнім вогнищем культури лише тоді, коли в ній панують чотири культи: культ Вітчизни, культ Людини, культ Книги, культ Рідного Слова». І свою роботу педагогічний колектив реалізує за чотирма напрямками-культами.

6. Для забезпечення в навчальному закладі панування «чотирьох культур створено умови ефективного розвитку компетентної творчої особистості:
Ефективне навчання в НВК забезпечують:
– 20 вчитель вищої категорії;
- 13 Вчителів-методистів”;
- 8 Старших вчителів”;
- 13 Відмінників освіти.
Працюють 11 методичних об’єднань та кафедр.
Вся методична робота НВК спрямована на розвиток компетентної творчої особистості. Тому методичну діяльність колективу активізує робота над темою «Компетентність як основа успіху та самовдосконалення учня та вчителя», участь у районних та обласних семінарах, співпраця з вищими навчальними закладами.

7. З 2008 року НВК став Всеукраїнським експериментальним майданчиком за проблемою „Використання еколого – біологічних і природоохоронних технологій у впровадженні профільного навчання та орієнтації учнів на вибір подальшого навчання”.
Створена унікальна МОДЕЛЬ співпраці, до якої входять: „Інформаційно – туристичний центр Дунайського біосферного заповідника - дошкільний навчальний заклад „Золота рибка” – НВК „Вилківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей” – Молодіжний Дунайський клуб”.
НВК включено до Загальнодержавної програми формування національної екологічної мережі України на 2000–2015 роки в міжріччі „Дунай – Південний Буг”.
Впроваджується багаторівнева освітньо–виховна модель „Школи екологічного розвитку” (за експериментом).
На базі НВК проводяться екологічні семінари і конференції району та області, Всеукраїнські збори учасників екологічних експедицій.

8.Науково–методичне забезпечення НВК здійснює шкільний науково–
методичний центр, Проводяться конференції, відкриті педради, педагогічні читання, моніторинг стану виконання державного стандарту.

9. Організація навчально-виховного процесу спрямована на формування життєвих компетентностей учня.
• Відкрито профільні класи за технологічним та біолого-хімічним напрямками.
• Введено спецкурси:
• діють шкільні предметні гуртки,
• проводяться індивідуально-групові консультації з предметів.
• Впроваджуються інноваційні технології екологічного виховання, проектної та виховної діяльності.
• Розроблена та реалізується Комплексна Програма підтримки та розвитку творчої особистості.

история школы | Переходов: 0 | Дата: 20.04.2013

 

..

10. Учні НВК мають змогу брати участь у:
Молодіжній еколого – культурологічній експедиції „Задунайська січ”;
Загальнонаціональних та Міжнародних еколого-освітніх заходах: День Довкілля, День Землі, «Марш парків», Міжнародний День Чорного моря, Міжнародний День Дунаю;
Тренінгу – таборі „Здорова молодь – здорове майбутнє”.

11.Для підвищення розуміння учнями переваги здорового способу життя, формування в учнів здоров’язберігаючої компетентності в НВК впроваджуються ПРОГРАМИ:

• За базовим компонентом:
Для учнів І-ІІ ступенів – „Основи здоров’я”, „Фізична культура”
Для учнів ІІІ ступенів та ліцею – „Охорона безпеки життєдіяльності”, „Фізична культура”

• Програми за додатковим компонентом .

• Реалізуються авторські Програми.

12. Широка мережа різноманітних гуртків, секцій, клубів за інтересами, організованих в НВК, сприяє залученню учнів до активного та корисного проведення свого вільного часу. В НВК діють дитячі об’єднання за інтересами:
• для учнів 1 – 4 класів - Дитяче об’єднання „Світлячок”
• для 5 – 8 класів - „Веселка”
• для 9 – 11 класів - Клуб „Червоні вітрила”

13. На високому рівні в НВК знаходиться спортивно-оздоровча робота. Кожен учень має можливість розвиватися і виховуватись у 11 спортивних секціях. В цьому велику роль відіграє Дитяча юнацька спортивна школа міста Вилкове.

14. На засадах партнерства, співдіяльності та співтворчості в НВК працює дієва система шкільного самоврядування. Робота учнівського самоврядування спрямована на розвиток духовної сфери дитини, фізичного здоров’я, її соціалізацію, виховання компетентної особистості. Сфери діяльності учнівського самоврядування різноманітні. Важливу роль в школі виконує Парламент школи, який складається з восьми комітетів.

15. В НВК створено умови по забезпеченню здорового середовища. Діє центр охорони здоров’я, до складу якого входять медична та психолого-соціальна служби.
Для організації повноцінного навчально-виховного процесу в НВК обладнано кабінети, Бібліотека. Спортивна зала, зала хореографії, актова зала, 2 спортивні майданчики, медичний кабінет, кабінет соціально-психологічної служби, кабінет естетичного виховання. 2 компьютерні класи, шкільний музей, 2 їдальні, буфет.
В усіх кабінетах шкільні меблі відповідають віковим особливостям учнів, техніці безпеки та виробничої санітарії.
Введено: уроки хореографії в початковій школі,
Фізхвилинки на уроках 1 – 8 класів
Релаксаційні паузи.
Танці на великій перерві.
Стан харчування в НВК можна визнати як задовільний.
Введено дворазове харчування:
гарячі обіди для учнів 1 – 4 класів;
гарячі обіди для пільгових категорій;
гарячий чай, булочки, печиво, пиріжки, другі блюда (платно).

16.Спільна та узгоджена робота навчально-виховного комплексу та сім’ї забезпечує єдині погляди на сутність та значення здоров’я в житті людини. В НВК працюють:
• класні батьківські комітети;
• Батьківська рада НВК;
• Школа батьків будучих першокласників;
• Рада НВК;
• Рада профілактики;
• Комісія громадського контролю.
Співпраця з батьками НВК має три напрями:
- психолого – педагогічна освіта батьків;
- участь родин учнів в управлінні навчально – виховним процесом в НВК;
- залучення батьків в навчально – виховний процес

17. НВК співпрацює з державними та громадськими структурами, вищими навчальними закладами, з громадськими та державними структурами міста Вилкове та районним Відділом освіти міста Коломия.
Ця співпраця забезпечує єдині погляди на сутність та значення здоров’я в житті людини. Тісні зв’язки з вищими навчальними закладами допомагають співпрацювати учням та викладачам на високому науковому рівні в межах Малої академії наук.

18. Як результат організації навчально-виховної діяльності Школи сприяння здоров’ю – Школи ефективного розвитку компетентної творчої особистості :
Нами розроблена модель професійної компетентності учителя та класного керівника
Модель особистості випускника НВК.
Вчителі НВК неодноразові переможці у конкурсах ”Шукаймо молоді педагогічні таланти”, "Класний керівник року” , "Учитель року”, "Особистісно орієнтований урок”, "Ярмарок педагогічних ідей”, у спортивних змаганнях різного напрямку
Учні НВК – учасники та переможці районних і обласних олімпіад з предметів, спортивних змагань, інтелектуальних змагань, конкурсів, Малої академії наук, переможці Європейського національного конкурсу "Творець Дунаю”
Учні НВК активні учасники природоохоронних Акцій м. Вилкове.

19. Сьогодні НВК це:

Школа ефективного розвитку компетентної творчої особистості, яка увійшла до обласної та Національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю;
Опорна база проведення літнього табору – тренінгу для підлітків міста та учасників екологічних акцій області та України, який проводиться спільно з Національною академією наук України (з 2007 року);
Обласний опорний навчальний заклад кафедри методики викладання природничо – математичних дисциплін Одеського обласного інституту удосконалення вчителів за проблемою „Екологічне виховання на базі Дунайського біосферного заповідника Національної академії наук України” (з 2002 року);
Районний опорний навчальний заклад кафедри початкових класів за проблемою „Екологічне виховання в початковій школі”;
Опорний навчальний заклад щодо реалізації проблем екологічного виховання в районі, області, Україні;
Районний опорний навчальний заклад роботи районної Школи передового педагогічного досвіду для практичних психологів, вчителів початкової школи, біології, іноземної мови, математики;
Центр пропаганди зорового способу життя та профілактики шкідливих звичок серед дітей та дорослих м. Вилкове.
Всеукраїнський експериментальний майданчик за проблемою „Використання еколого – біологічних і природоохоронних технологій у впровадженні профільного навчання та орієнтації учнів на вибір подальшого навчання” (2008 рік).

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора