A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Вилківський заклад загальної середньої освіти №2 Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області

Екологічна акція "Тарутинський степ"

Тарутинський степ – частина регіону дельти Дунаю площею понад 5000 гектарів, що залишається одним з небагатьох ділянок незайманого степу в Україні та в Європі. Він характеризується широкими трав’янистими рівнинами, що є домівкою для багатьох видів рідкісної флори та фауни, зокрема декількох видів ковили. Ландшафтний заказник «Тарутинський степ», який був створений у 2012 році, включений до офіційного списку об’єктів Європейської смарагдової мережі.

Вже багато років команда Rewilding Ukraine працює над відновленням та оздоровленням Тарутинського степу. Сюди було завезено оленів, куланів, ланей європейських, бабаків та хом’яків.

Ландшафтний заказник “Тарутинський степ” поступово оживає. До команди проекту долучилися і наші учні

24 вересня 2023 року члени Клубу Ревайлдерів дельти Дунаю – учні 9-10 класів Вилківського закладу загальної середньої освіти №2 міської ради Ізмаїльського району Одеської області -  відвідали Тарутинський степ в осінньому вбранні. Діти побачили одну з небагатьох ділянок майже недоторканого степу, що залишилися в Європі

Учні  побачили, як кулани мігрують степом, стада овець каракульської породи  та самця лані європейської. Орнітолог Максим Яковлєв провів фото-тренінг в природі, а зоолог Олександр Гайдаш розповів членам Клубу про тварин, які живуть в степу.

          Діти та вчителі відвідали  етнографічний музей під відкритим небом «Бессарабське  село Фрумушика-Нова», де прийняли участь у квесті. Познайомилися з національними подвір’ями періоду 19-20 ст., з самобутньою культурою українського, молдавського, болгарського, гагаузького, німецького та єврейського народів.

Побачили найбільший гранітний пам’ятник в світі «Чабан Фрумушики -Нова». Цей монумент офіційно внесений в Книгу рекордів Гіннеса, а також в Національний реєстр рекордів України. Висота пам’ятника становить 16м 43 см ( 17.93 із постаментом), а вага 1080 т.

Дуже смачно пообідали в Корчмі.

Поїздку було профінансовано проектом Rewilding Europe.

Захопливі краєвиди, чисте повітря степу, унікальні тварини – все це надихає членів клубу на подальшу посильну допомогу у відновлені територій нашої маленької Батьківщини – Бесарабії.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора