A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Вилківський заклад загальної середньої освіти №2 Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області

День української писемності

27 жовтня День української писемності та мови. Кажуть, народ є живим, допоки живе його мова. “Моваце кров, що оббігає тіло нації. Виточи кровумре нація” (Ю. Дзерович). Тож від нас залежить, чи не перерветься та золота нитка, що повязує покоління з поколінням. Саме від нас залежить, чи будуть чистими криниці рідної мови! День української писемності та мови в Україні вдруге відзначатимуть 27 жовтня. Це повязано з переходом на новоюліанський календар. А ця дата визначена у день памʼяті Преподобного Нестора-Літописця. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Чому важливий цей день? Кожна людина може знати декілька мов, цікавитися іншими культурами, але тільки рідна мова торкається глибини душі. Вона спроможна надати відчуття єдності зі своїми нащадками, своєю родиною, національністю. У цей день у нашій школі проводяться різноманітні заходи, метою яких є зацікавити учнів, поглибити їхні знання про історію української писемності, а також сприяти популяризації української мови серед молоді.

Ранок п'ятниці в учнів 6-х, 9-х класів розпочався цікавими п'ятихвилинками з учителькою української мови Соловйовою М.О., яка нагадала про значення цього дня, розповіла історію виникнення свята та роль мови в культурному спадку народу.

Потім учні 11 класу разом зі своєю вчителькою Кіпарис Т.І. взяли участь у написанні диктанту національної єдності, який, на думку одинадцятикласників, об'єднує школярів з усіх куточків України.

Завершився день у 7-А класі мовною грою "Мафія у місті Моволенд". Учні за допомогою вчительки Касько О.В., шерифа Остапенко та його помічника Джонсонюка розслідували мовні злочини банди мафіозі у мовному клубі, на площі Фразеологічній, місцевому ресторані на проспекті Пунктуаційному.

Це свято допомагає учням не лише вдосконалити свої мовні навички, але й відчути гордість за свою культуру, за можливість бути частиною великого українського народу.

https://www.facebook.com/share/p/17yDfLSza9/

Фото без описуФото без описуФото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора