A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Вилківський заклад загальної середньої освіти №2 Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області

День Захисника України

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат–шлюбним вінцем».

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І, до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята–Козацька Покрова.

А з 2015 року 14 жовтня є державним святом – Днем Захисника України.

На цьому тижні учні Вилківського ЗЗСО № 2 вчилися дистанційно, але підготували для цього свята малюнки на тему: "Моя Україна. Діти за мир", невеличкі мішечки, куди вклали "Молитву за Україну". Діти разом з батьками та працівниками закладу напекли багато смаколиків. Всі ці подарунки відіслали нашім захисникам та захисницям.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора