Інформація щодо реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності
1) https://drive.google.com/file/d/1TZ15sPs425hDzQ_D0Nai8wRUx2W1vU6A/view?usp=sharing
2) https://drive.google.com/file/d/1Zjfn0RL-6JVkEJCmq1SbauiL_bgDhrSE/view?usp=sharing
3) https://drive.google.com/file/d/1uXEPKH92FQUQMrWGuluFeWLb0fj-6zzO/view?usp=sharing
ВИЛКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИЛКІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ №2
ВИЛКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Т. Повстання, 40, м. Вилкове, Ізмаїльського району,
Одеської обл., 68355,
тел./факс (04843) 3-25-04, E-mail: v-nvk-zosh-licei@ukr.net,
Web: http://BC.com.uahttp://vylkove.licey.org/ua/
14.03.2024 р. Начальник відділу освіти,
№ 82/01-24 молоді та спорту
Вилківської міської ради
Ізмаїльського району
Одеської області
Аллі ЄВТЮХОВІЙ
Інформація
щодо реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності
у сфері освіти до 2030 року»
На виконання листа виконуючого обов’язки голови, начальника Одеської обласної державної (військової) адміністрації від 27.02.2024 р. № 13166/4/01-07/2391/2-24 з метою моніторингу реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року, схваленої розпорядженням КМУ від 20.12.2022 р. № 1163-р, листа Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації Одеської області від 29.02.2024 р. № 1/1/01-03/1203 «Про реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року»
- Педагогічні працівники підвищують кваліфікацію що що сприяють створенню та підтримці у навчанні/ вихованні атмосфери взаємоповаги, взаємодії, колегіальності та інклюзивності. Впроваджується проєкт психологічної підтримки.
- Здійснюється виховний процес з урахуванням принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
- Забезпечуєть участь у тренінгових програмах з питань з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
- Проводяться спільні виховні заходи що дають змогу забезпечити рівні права та можливості жінок і чоловіків шляхом зміни стереотипних ролей за ознакою статі.
- Проводиться різноманітні заходи, що спрямовані на висвітлення питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, зокрема щодо рівності жінок і чоловіків та партнерства у сім’ї та суспільстві, безпеки та згоди у стосунках, нав’язування інформаційними джерелами стереотипів за ознакою статі або інших стереотипів, що принижують гідність жінок і чоловіків.
- Проводиться щорічна акція, яка спрямована на подолання стереотипів та дискримінації за ознакою статі.
- Забезпечується рівне ставлення до здобувачок і здобувачів освіти в освітньому процесі без будь-якої упередженості за ознакою статі щодо їх нахилів, здібностей та задатків; уподобань та можливостей у навчанні, рівня навчальних досягнень.
- У взаємодії учасників освітнього процесу впроваджується не дискримінаційна комунікація.
- Проводяться заходи щодо формування навичок безпечної взаємодії з інформаційнокомунікаційним середовищем, що надає доступ до принизливого контенту сексуального або насильницького характеру, який може бути шкідливим.
- Забезпечується однаковий доступ всіх учасників до навчального приладдя, спортивного інвентарю.
- Проводяться тренінги, заняття для батьків з подолання гендерних стереотипів і формування гендерної культури.
- Проводяться зустрічі щодо можливості професійного самовизначення та оволодіння професійними вміннями відповідно до особистісних здібностей та інтересів без обмеження їх рамками “жіночих/ чоловічих” професій для подальшої повноцінної та вичерпної самореалізації в дорослому житті, взаємин у родині здобувачок і здобувачів освіти, рівної відповідальності жінки і чоловіка за народження та виховання дітей, а також створення доброзичливої атмосфери без цькування чи дискримінації, яка утверджує повагу до гідності усіх членів родини здобувачок.
- Розроблені зміни до освітньої програми річного плану з позитивної взаємодії, педагогіки партнерства, педагогіки миру, соціально-емоційного та етичного навчання.
- Проводяться тренінги, заняття, які сприяють кращому розумінню унікальності і значимості кожної людини.
- В посадових інструкціях педагогічних працівників визначено ключову компетентність формування гендерної культури.
- Забезпечено широкий доступ до бази даних програм підвищення кваліфікації з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
- Розміщено на веб-сайти інформацію закладів освіти щодо реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року.
- Проводиться заходи щодо протидії насильству, в тому числі за ознакою статі, подолання його наслідків.
- Організовано роботу психологічної та медичної служби закладу, та розширено співпрацю з правоохоронними органами.
- В закладі реалізовується військова та національно-патріотична підготовка з урахування гендерного аспекту у конфліктний та постконфліктний період.
Директор Алла СОЛОВЙОВА